Іспити, як і більшість явищ життя, – явище перехідне. Коли вони закінчуються, з'являється відчуття свободи, забуваються сльози, нервування, повертається спокійний сон. Але ж можна скласти іспит і з меншими втратами для власного здоров'я, отримати добрі оцінки й чекати наступного іспиту без страху та безсонних ночей. Психологи розцінюють іспит як:
•«перетравлювання» значного обсягу інформації, яке пов'язане з великим навантаженням на мозок;
•серйозне емоційне напруження і велике навантаження на нервову систему;
•оцінювання не лише знань дитини, а й її особистості.
1. Будь патріотом своєї Батьківщини. Гідно носи звання громадянина України, звання учня і дорожи честю своєї школи, свого колективу.
2. Старанно навчайся. На уроках будь уважним і гарно поводься. Добросовісно і самостійно виконуй завдання вчителя. Своєчасно приходь на навчання, не пропускай уроків. Буді чесним і правдивим.
3. Оволодівай досягненнями сучасної культури і техніки, навчись користуватися комп’ютером, розвивай свої здібності, готуй себе до свідомого вибору професії.
Кожен із нас чомусь упевнений: «Особисто зі мною нічого поганого не трапиться!». А якщо трапляється нещастя, ми шукаємо причину в невдалому збігові обставин або звертаємо все на фатальне невезіння. Поза тим, спостереження фахівців свідчить протилежне: найчастіше у тому , що сталося, винні ми самі.
Найцінніше для людства-це життя. Сучасній людині вже не треба, як за давніх часів, уміти володіти мечем, розпалювати вогонь без сірників, майструвати самотужки одяг. Але замість цього їй обов’язково треба знати інше: як правильно харчуватися, де переходити вулицю, що робити під час автомобільної аварії, як діяти під час будь-якої надзвичайної ситуації. Порівняно із минулими століттями, наше життя стало значно комфортнішим, але навряд чи більш небезпечним…
Найрізноманітніші небезпеки чекають на кожному кроці: по дорозі до школи, на вулиці, вдома. Щоб уникнути їх, недостатньо звичайної обережності. Потрібно заздалегідь передбачати виникнення небезпечних ситуацій, запобігаючи їм або зводячи наслідки до мінімуму.
Інтернет - не розкіш, а спосіб навчання (Cучасна школярська мудрість). Бажаєш здобути освіту? Інтернет надає необмежені можливості для навчання. Інформація на допомогу шкільній програмі та самостійна дистанційна освіта - це реально з Інтернетом.