Неділя, 19.05.2024, 00:33 | RSS | Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість              Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Інформація для учнів [5]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Головна » Статті » Учням » Інформація для учнів

БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ
Кожен із нас чомусь упевнений: «Особисто зі мною нічого поганого не трапиться!». А якщо трапляється нещастя, ми шукаємо причину в невдалому збігові обставин або звертаємо все на фатальне невезіння. Поза тим, спостереження фахівців свідчить протилежне: найчастіше у тому , що сталося, винні ми самі. 
Найцінніше для людства-це життя. Сучасній людині вже не треба, як за давніх часів, уміти володіти мечем, розпалювати вогонь без сірників, майструвати самотужки одяг. Але замість цього їй обов’язково  треба знати інше: як правильно харчуватися, де переходити вулицю, що робити під час автомобільної аварії, як діяти під час будь-якої надзвичайної ситуації. Порівняно із минулими століттями, наше життя стало значно комфортнішим, але навряд чи більш небезпечним… 
Найрізноманітніші небезпеки чекають  на кожному кроці: по дорозі до школи, на вулиці, вдома. Щоб уникнути їх, недостатньо звичайної обережності. Потрібно заздалегідь передбачати виникнення небезпечних ситуацій, запобігаючи їм або зводячи наслідки до мінімуму. 
Для того щоб дізнатися, як правильно поводитися у різних ситуаціях, е обов’язково переживати їх у житті – учитися можна і на чужому досвіді. А тому дані поради допоможуть допомогти зберегти здоров’я й життя.


СПІЛКУВАННЯ З ТВАРИНАМИ


СОБАКА – це дуже цікава, розумна та життєрадісна тварина. Вона має вуха, очі, ніс, чотири лапи та хвіст. А також гострі зуби. З нею можна гратися, але завжди треба пам’ятати, що:
1. Собака насамперед мисливець, тому ніколи не тікай від нього  - пес може подумати, що тебе треба ловити і побіжить за тобою. Навіть якщо ти боїшся собаки, не показуй йому цього, бо собака не любить боягузів і може вкусити тебе.
2. Якщо ти хочеш погладити чужого собаку, запитай дозволу у її хазяїна. Гладь його обережно і повільно, бо деякі собаки бувають дуже нервові і їх дратують різкі рухи.
3. Не годуй чужих собак і не зачіпай їх під час їжі або сну – вони можуть розгніватись.
4. Не наближайся до великих псів. Їх часто вчать кидатися на людей, які близько підходять.
5. Ніколи не давай  собаці їжу з руки – він може ненароком хапнути тебе за руку.
6. Не махай на собаку палицею – це може йому не сподобатися і він тебе вкусить.
7. По вулицях бігає чимало безпритульних собак. Пам’ятай, що вони часто бувають хворі і злі. Не зачіпай їх, пси можуть покусати тебе, після чого ти можеш тяжко захворіти.
8. Якщо тебе вже вкусила собака, відразу скажи про це батькам, навіть якщо тобі не дуже боляче.
9. Після кожного спілкування з собакою обов’язково помий руки з милом. 


КОТИ – маленькі, гарненькі, лагідні тварини. Але й вони бувають небезпечні, адже мають гострі кігті та зуби.
Тому запам’ятай!
Не можна робити такі речі:
  тягати кота за хвіст або наступати на нього;
  тягати за вуха та вуси;
  гладити проти хутра;
  наступати на лапи;
  лякати;
  не можна брати кота у ліжко. На ньому можуть бути різні комахи, вони можуть покусати тебе;
  після спілкування з котами мий руки з милом.
                              
РТУТЬ
До отрут, без яких не може обійтися людство, належить й найважча рідина. Ртуть потрібна при виготовленні люмінесцентних і ртутних ламп, термометрів, вимірювальнихприладів у медицині та на підприємствах.

Загальні властивості та небезпека ртуті
За своїм зовнішнім виглядом ртуть – метал сріблисто-білого кольору. При звичайних умовах  - це рідина. Ртутьв 13,5 разів важча води. В рідкому стані вона легко рухома, при легкому ударі поділяється на дрібні кульки.
Попадаючи до організму через органи дихання, ртуть акумулюється і залишається там на все життя. При великій концентрації парів ртуті в повітрі розвивається отруєння організму. 
Гостре отруєння виглядає так: через 8-24 години починається загальна слабкість, головний біль, підвищується температура. Згодом – болі в животі, розлад шлунку, хворіють ясна. Вдихання парів ртуті протягом тривалго часу   призводить до хронічного отруєння.
 Хронічне отруєння проходить не так бурхливо. Ознаками такого отруєння є: зниження працездатності, швидка стомлюваність, послаблення пам’яті, головні болі, в деяких випадках катар дихальних шляхів, кровотечі ясен, легке тремтиння рук, розлад шлунку. Ртуть уражає нервову систему, а довгий її вплив викликає навіть божевілля.
Якщо ви розбили градусник, не втрачайте ні хвилини:
  відчиніть усі вікна;
  виведіть з кімнати дітей;
  захистивши органи дихання хоча б вологою марлевою пов’язкою, негайно починайте збирати ртуть;
  збирайте спринцівкоювеликі кульки і відразу скидайте їх у скляну банку з щільною кришкою, а більш дрібні кульки збирайте щіточкою на папір і теж скидайте їх туди ж;
  якщо ви наступили на ртуть, підошви не тільки очистіть, але й промийте міцним, майже ччорним розчином марганцівки. Не намагайтеся «відмити» милом або залити будь-якою рідиною цю отруту – пари усуваються лише хімічним шляхом;
  після збирання кульок ртуті, забруднене місцемиється мильно-содовим розчином(400 грамів мила і 500 грамів кальцинованої соди на 10 літрів води) або розчином перманганату калія – 20 грамів на 10 літрів води.
При виявленні ртуті у приміщенні, необхідно заборонити знаходження  людей в ньому, максимально ізолювати від інших приміщень, забезпечити постійне провітрювання.


ПАРВИЛА КОРИСТУВАННЯ ПІРОТЕХНІЧНИМИ ЗАСОБАМИ 
ПІД ЧАС НОВОРІЧНИХ СВЯТ

Незабаром Новорічні та Різдвяні свята, що принесуть до кожного будинку радість і надію, зміни на краще в житті. Щоб наслідки від пожежі нікому не затьмарили свята, необхідно дотримуватися певних вимог пожежної безпеки. Такі вимоги є і до новорічних ялинок, ялинкових прикрас, піротехнічних виробів, які використовуються під час святкування Нового Року і Різдва.
Феєрверки, петарди, ракети та інші побутові «іграшки» завжди притягивали увагу до себе не тільки дітвори, ай дорослих. Але рік у рік збільшується кількість людей, які отримують від цих забав каліцтво, термічні опіки та різні травми. Дуже часто це трапляється внаслідок необережного, неправильного чи невмілого користування піротехнічними виробами. Щоб запобігти біді слід дотримуватися правил пожежної безпеки. Запуск петард, феєрверків, ракет забороняється проводити всередині приміщення, з балконів і поблизу житлових, господарських будівель, новорічних ялинок тощо. Піротехніку не можна зберігати біля приладів опалювання – батарей, газових та електричних плит. Не варто носити вогненебезпечні предмети у кишенях чи сумочках. Не можна розбирати вироби чи піддавати їх механічним впливам, палити, працюючи з піротехнічними виробами.



ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА СХОДАХ

НА СХОДАХ ПОТРІБНО:
  уважно дивитися куди йдеш;
  триматися за поручень;
  йти окремо один від одного.


НА СХОДАХ НЕ МОЖНА:
  тримати руки в карманах;
  штовхатися, розмовляти чи чекати будь-кого;
  дивитися на всі боки або вгору;
  йти, узявшись за руки;
  перегинатися через поручні;
  використовувати поручні для спуску.



БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ
ПІД ЧАС РОБОТИ НА ШКІЛЬНІЙ ДІЛЯНЦІ


Вимоги безпеки перед початком роботи
1.Приходьте на роботу на шкільній ділянці в робочому одязі і взутті.
Вимоги безпеки під час виконання роботи
1. Переносьте загострені сільськогосподарські знаряддя (лопати, граблі, вила) у вертикальному положенні так, щоб їх робоча частина була спрямована вниз: це запобігає травмуванню ваших товаришів.
2. Копаючи ґрунт лопатою, працюйте по черзі то з правої, то з лівої ноги (по 5 хвилин). Це запобігає викривленню хребта.
3. Переносячи землю або добрива на носилках, не перевантажуйте їх. Дотримуйтесь норм, установлених учителем.
4. Переносячи вантажі, рівномірно навантажуйте обидві руки.
5. Дотримуйтесь указаного вчителем ритму роботи.
6. Щоб запобігти перевтомі, робіть під час роботи десятихвилинні перерви через кожні 20 або 30 хвилин за вказівкою вчителя.
7. Працюючи лопатою, стежте за тим, щоб вона не поранила ноги. Не перевантажуйте лопату землею: навантажуйте її не більше ніж на 1/3 штика. Під час роботи граблями, вилами не спрямовуйте їх робочу частину на тих, хто перебуває поблизу.
8. Працюйте обов’язково в рукавицях.
9. Не їжте немиті коренеплоди, овочі, ягоди.


Вимоги безпеки після закінчення роботи
            Після закінчення роботи на ділянці почистіть інвентар, здайте його, зніміть робочий одяг і ретельно вимийте руки з милом.
Вимоги безпеки при  надзвичайній ситуації 
1.      У випадку якоїсь травми відразу ж зверніться до вчителя: він надасть першу медичну допомогу і, якщо потрібно, відправить до шкільного лікаря.
2.      За необхідності викликати швидку допомогу за телефоном 103.


ПРАВИЛА ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ 
НА УРОКАХ ТЕХНІЧНОЇ ТА ОБСЛУГОВУЮЧОЇ ПРАЦІ
        У побуті нас оточують різні речі: слюсарні інструменти, голки, цвяхи, ножиці,побутова техніка. 
Як же зробити, щоб всі ці речі не принесли горя та страждань, були вірними помічниками?
        Не сама річ є небезпечною. Небезпечним є поводження з нею. Тому, хто зна, як правильно користуватися речами та побутовими приладами, вони не зашкодятьздоров’ю. 
        Якщо колючі та ріжучі предмети знаходяться на своїх місцях — вони безпечні.



БЕЗПЕКА ПІД ЧАС РОБОТИ
                             НОЖИЦЯМИ
— не тримай ножиці кінцями догори;
— не залишай ножиці розкритими;
— передавай ножиці лише закритими кінцями в сторону товариша;
— при роботі слідкуй за пальцями лівої руки.


                               ШИЛОМ
            — передавай шило товаришеві ручкою вперед;
            — не носи шило в кишені;
            — тримай річ, що проколюєш, на дощечці.  




                   ГОЛКАМИ                       
 — передавай голку товаришеві тупим кінцем;
— не губи голок, перевіряй їх кількість перед початком і закінченням роботи; — не заколюй голками одяг;
— не бери шпильки та голки до рота;
— зберігай їх в спеціальній подушечці;
— не ший дуже довгою ниткою;
— при шитті та вишиванні користуйся наперстком.


                         ЦВЯХАМИ І МОЛОТКОМ
— передавай цвях товаришеві капелюшком вперед;
— не розкидай цвяхи по підлозі — можуть постраждати ноги;
— не бери цвяхи до рота;
— слідкуй, щоб молоток міцно тримався на держаку, бо зіскочивши, він може завдати серйозної травми;
— забиваючи цвях, слідкуй за пальцями лівої руки.

Категорія: Інформація для учнів | Додав: Адмін (12.11.2013)
Переглядів: 1209 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz